17 Haziran 2013 Pazartesi

İşte CNN İnternational'ın çirkin yüzü


İşte CNN İnternational'ın çirkin yüzü

Gezi Parkı eylemlerini Türkiye'de adeta savaş varmış gibi yansıtan CNN İnternational kirli yüzünü ve niyetini, dünkü tarihi Kazlıçeşme mitingiyle ilgili yaptığı bir haberle bir kez daha gösterdi.

Gezi olaylarını başından beri AK Parti'yi vurmak için kullanan ve Gezi Parkı'na ilk yapılan müdahale sırasında 8 saat canlı yayın yaparak dünyaya yalan haber yayan CNN, dün bu kadarına da pes dedirtecek bir yalana imza attı.
Gezi Parkı olaylarını ilk günden itibaren yalan haberlerle dünyaya aktaran ve Taksim Meydanı'na yapılan ilk müdahale sırasında 8 saat canlı yayın yaparak Türkiye'de adeta savaş varmış gibi yansıtan CNN İnternational, bugün medya tarihinde görülmemiş bir skandala imza attı.
HÜKÜMET KARŞITI GÖSTERİ GİBİ VERDİLER
CNN İnternational, Başbakan Erdoğan'ın dün Kazlıçeşme'de yaptığı ve 1 milyon kişinin katıldığı tarihi mitingi, hükümet karşıtı miting gibi verdi.
CNN İnternational Kazlıçeşme'deki miting alanından bir resmi kullandığı haberine "Türkiye'de hükümet karşıtı protestolar" başlığını attı.
Yapılan bu haber dahi Türkiye üzerinden oynanan oyunu ve CNN İnternational'ın asıl amacını gözler önüne serdi.
ERDOĞAN'DAN CNN'NİN HABERİNE TEPKİ 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yurt Dışı Danışma Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada CNN İnternational'ın haberine : "CNN, Türkiye hükümetine karşı protesto mitingi diyor. CNN'in yayını bu. Karşı ataklar gelince bunu siliyor ama orada hem miting alanını gösteriyor. Çünkü herkes biliyor ki oraya gelenlerin hepsi bu ülkedeki anti-demokratik uygulamalara karşı toplandılar. Biz daha fazla dayanışma içinde olacağız. O mitinge gelenler vatanına, milletine, bayrağına sahip çıktı'' sözleriyle tepki gösterdi.
İşte CNN İnternational'ın kullandığı o fotoğraf: