20 Mart 2012 Salı

Internet Explorer 10'a Metro Makyajı


Windows 8 ile karşımıza çıkacak olan Metro arayüzüne uyumlu Internet Explorer 10'un yeni arayüzü ile kolay kullanımı video ile tanıtıldı. Video haberimizde.

20/03/2012 15:30
Windows 8'in getirdiği en büyük yenilik diyebileceğimiz Metro arayüzü, web tarayıcılarının da gündeminde. Bilindiği üzere Firefox ve Chrome ekipleri bu arayüze uygun tarayıcıları için çalışmaya başladı.

Microsoft'un tarayıcısı Internet Explorer'ın da bu yeniliklerden mahrum kalması düşünülemezdi. Microsoft, dokunmatik özelliği ile son derece kolay kullanım sunan IE 10'un videosunu yayınladı. Hızlı ve akıcı bir web deneyimi sunduğu vurgulanan IE 10'un Metro'nun temel özelliklerinitaşıdığı vurgulandı.
Metro destekli IE 10, bir parmak hareketiyle önceki ve sonraki sayfayagidebilir, arka arkaya iki dokunuşla zoom yapabilme özelliklerine sahip. Kısacası tabletlerle çok rahat bir kullanım deneyimi IE 10 ile bizi bekliyor.

HTML5 desteği bulunacak olan tarayıcı, videosuyla oldukça hızlı bir web deneyimi sunduğunu gösteriyor. Ancak görünen o ki bu deneyimi tam anlamıyla yaşayabilmek için sonbaharı beklememiz gerekecek.